Aktualności!

owijarka do palet Cyklop

Automatyzacja i optymalizacja procesów pakowania

Produkcja przemysłowa to szeroki zakres produkcji od produkcji małego AGD po produkcję zaawansowanej elektroniki przemysłowej. W każdym z sektorów produkcji stosowane są odmienne procesy technologiczne. Jednak ostatni etap linii technologicznej, gdzie gotowe produkty są pakowane do dalszego transportu czy to na magazyn składowy, czy bezpośrednio do transportu zewnętrznego jest w większości podobny. Zwykle stosuje się zaklejarki do kartonów, wiązarki do kartonów, owijarki poziome do paczek, owijarki do palet gdzie następuje kompletacja towaru. W większości zakładów proces pakowania na tym etapie jest automatyzowany w miarę możliwości. Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy na stronę AutomatyzacjaPakowania.pl

Owijarka Cyklop CTT 215 ma dwa systemy rozciągu folii:

1)  właściwy rozciąg folii następuje na wałkach ( dzięki czemu możemy realnie wykorzystać nasze folie Trioplast, gdzie np. folia ETEX 15 może zostać realnie rozciągnięta do 270% i więcej ).

Dzięki temu maksymalnie możemy wykorzystać folię i jej parametry, generując duże oszczędności w zużyciu folii.

2) naciąg folii na produktach na palecie jest regulowany odpowiednio do wagi palety i produktów. Regulacja następuje płynnie, nie skokowo, można także regulować szybkość obrotową palety odpowiednio do owijanych produktów, tak aby produkty na palecie się nie rozjeżdżały, co doskonale sprawdzi się w przypadku palet z siatką.

Dzięki zastosowaniu płynnej regulacji naciągu folii pomiędzy owijarką a produktami na palecie, możemy paletę maksymalnie zabezpieczyć do transportu.

Odpowiednio zebrana folia na krawędzi palety dodatkowo stabilizuje całość ładunku, tworząc jeden, całościowy, stabilny ładunek.

Z naszego doświadczenia wynika, że jest to optymalny sposób zabezpieczania palet z produktami mniej stabilnymi na palecie.

Prezentacja owijarki Cyklop CTT

https://youtu.be/lZMEsVqcks0

 

Facebook

Google Plus


Zamknij

Strona korzysta z plików cookies i zapisuje pliki tymczasowe na Twoim komputerze. Pozostając na niej akceptujesz te warunki. Więcej TUTAJ.